×
TUR ENG
KAYÜ Anasayfa
2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet ve Şed Kuşanma Töreni Düzenlendi

Üniversitemiz Bünyan Meslek Yüksekokulu’nda 2022-2023 bahar yarıyılında sivil savunma ve itfaiyecilik, özel güvenlik ve koruma ile posta hizmetleri programlarından mezun olan öğrencilerimize törenle diplomaları verildi ve şed kuşandı.

Bünyan MYO Şadi Korkmaz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertuğrul Şahmetlioğlu, Bünyan Kaymakamı Turgut Gülen, Bünyan Belediye Başkanı Özhan Altun, Bünyan MYO Müdürü Doç. Dr. Sedat Per, ilçe protokolü, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreninin açış konuşmasını yapan Bünyan MYO Müdürü Doç. Dr. Sedat Per, okuldaki çalışmalar hakkında bilgiler vererek, mezun öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Mezun öğrencilere seslenen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertuğrul Şahmetlioğlu, “Sizler için asıl hayat bundan sonra başlıyor. Okulda öğrendiklerinizi meslek hayatınızda başarıyla uygulayacaksınız. Ailenize ve ülkenize faydalı birey olmak için çalışacaksınız. Hayatta karşınıza çıkabilecek engeller karşısında hiçbir zaman yılmayacak, her zaman daha iyisi olmak için çaba göstereceksiniz” dedi. Kayseri Üniversitesi olarak geleneksel hale getirdikleri mezuniyet törenlerinde kep atma yerine öğrencilerin şed kuşanma törenine de değinen Prof. Dr. Şahmetlioğlu, kadim kültürümüzün ve Anadolu irfanının önemli bir bileşeni olan ahilik, kadim kültürümüzün bir göstergesidir ve bu çerçevede bir sembol olarak şed kuşanma töreni ile öğrencilere bilgi, tecrübe, vefa ve sabır değerlerinin öneminin işaret edildiğini belirtti.

Konuşmaların ardından ilk olarak Kahramanmaraş ve çevresinde 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremlerde hayatını kaybeden, Meslek Yüksekokulumuz Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Posta Hizmetleri Programı öğrencilerimizden Perihan Koca’nın diploması Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertuğrul Şahmetlioğlu tarafından anne ve babasına verildi.

Törenin ilerleyen bölümünde okul birincisi Posta Hizmetleri Programı Öğrencisi Erdi Yavuz konuşma yaptı ve mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Dereceye giren öğrencilere ödül ve başarı belgeleri verildi, tüm mezunlara şed kuşandı ve mezuniyet belgeleri verildi. Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


11 Temmuz 2023 Salı